Balicí stroje a linky

Balení do smrštitelné fólie

Balení tiskovin, knih, CD, hraček, kosmetiky, skupinové balení, spotřebitelské balení s důrazem na vzhled - to vše je balení do smrštitelné fólie. Smršťovací baličky zataví výrobky do fólie, kterou následně smrští pomocí teplého vzduchu v horkovzdušné komoře nebo tunelu. Některé typy strojů umožňují balení do fólie i bez následného smrštění.

Naprostou špičkou mezi balicími stroji jsou automaty od německé společnosti BVM. Díky dlouholeté spolupráci můžeme zákazníkům nabídnout jakýkoli stroj této značky.

automat BVM

Výhody balení do smrštitelné fólie:

  • Komorová baličkavelmi atraktivní vzhled výrobků
  • ochrana proti prachu a vlhkosti
  • ochrana proti nepovolenému otevření
  • vysoká variabilita velikostí balených produktů - od miniaturních až po palety
  • možnost dodání stroje pro atypické aplikace (předměty extrémně dlouhé nebo široké)
  • rychlá návratnost investic v porovnání s klasickými způsoby balení
  • velmi jednoduchá obsluha
  • využití v různých oblastech průmyslu (potravinářství, polygrafie, papírenství, skupinová balení apod.),
  • používané fólie: polyolefinové (PO), polypropylenové (PP), PVC nebo PE

 

Typy balicích strojů pro balení smrštitelné fólie

Balení tiskovinJednotlivé typy strojů se liší především podle jejich výkonu.

 

Kromě balicích strojů naleznete v naší nabídce také široké spektrum PE fólií a PO fólií.

 

Pro více informací o našich balicích strojích kontaktujte naše specialisty na adrese stroje@tart.cz nebo telefonicky na číslech +420 724 229 342 (Morava) a +420 702 168 136 (Čechy).

 

Poloautomatické komorové stroje

Pro balení na těchto balicích strojích se používají fólie (různých druhů) ve tvaru polohadice. Pomocí úhlové svářecí lišty je vytvořen sáček, který je zároveň smrštěn v horkovzdušné komoře, čímž obepne balený produkt. Jde o univerzální stroje pro menší série balení např. tiskovim, kosmetiky, hraček a jiného spotřebního zboží.

 

DIBIPACK 3246 / DIBIPACK 4255

Komorový balicí stroj

Jednoduché, univerzální a přitom levné komorové poloautomaty. Vhodné pro menší série výrobků nebo pro skupinové balení, kde nelze použít tunelový stroj  s dopravníkem (např. při balení nestabilních produktů).

Svařovací lišta: 320 × 460 mm / 420 × 550 mm

Max. výška baleného výrobku: 200 mm

více

DIBIPACK 6084 / DIBIPACK 85130

Komorový balicí stroj pro velké produkty

Jednoduché komorové balicí stroje pro balení menších sérií objemných produktů.

Svařovací lišta: 840 × 600 mm / 1300 × 850 mm

Max. výška baleného výrobku: 200 mm

více

Lady Pack Infrared 550

Lady Pack

Komorový balicí stroj s nejvyšší kvalitou balení, velmi komfortní obsluhou a úsporným provozem.

Svařovací lišta: 550 × 440 mm

Max. výška baleného produktu: 250 mm

více

 

 

Poloautomatické tunelové stroje

Pro balení na těchto balicích strojích se používá polohadice (polorukáv) fólie. Pomocí úhlové svářecí lišty je vytvořen sáček, ve kterém je balený předmět uzavřen. Tento sáček je pak automaticky dopraven do horkovzdušného tunelu, kde dojde ke smrštění fólie. Horkovzdušný tunel je nedělitelnou součástí stroje. U výstupu z tunelu je odběrové místo nebo zde mohou následovat další dopravní systémy včetně etiketování apod. Jde o univerzální stroje pro střední série balení např. tiskovim, kosmetiky, hraček a jiného spotřebního zboží.

 

ESPERT 5040 / 7555 / 11580

Tunelový balicí stroj Espert

Spolehlivé, výkonné a cenově dostupné poloautomatické tunelové fóliovačky s možností přepínání mezi automatickým a manuálním svařovácním. Jednotlivé stroje se liší velikostí svařovacího rámu.

Svařovací lišta: 500 × 400 mm / 750 × 550 mm / 1150 × 800 mm

Max. výška baleného výrobku: 120 mm / 150 mm / 150 mm

více

LADY PACK 45 / 65 / 80 / 110

Tunelový stroj Lady Pack

Tunelové stroje Lady Pack patří k nejspolehlivějším tunelovým strojům pro střední série s inteligentním řízením zatavováním fólie a možností chodu tunelu v režimu "vpřed/vzad".

Svařovací lišta: 450 mm / 650 mm / 800 mm / 110 mm

Max. výška baleného výrobku: 170 mm / 200 mm / 240 mm / 200 mm

více

 

Automatické tunelové stroje

Plně automatické baličky nepotřebují k balení žádného operátora. Veškeré balení - zabalení do fólie, zatavení i smrštění - zajistí stroj sám. Je nutný pouze zásobník nebo dopravník pro přísun nezabalených výrobků a odběrové místo resp. napojení na další dopravní systémy.

 

MECPACK

Tunelový automat

Automatický balicí stroj od společnosti Italdibipack, kde je svařovací automat a horkovzdušný smršťovací tunel jsou řešeny odděleně. Moderní design, důraz na detail, jednoduchá obsluha a vysoký výkon - to je MECPACK.

Svařovací lišta: 600 × 500 mm

Max. výška baleného výrobku: 180 mm

více

LADY PACK AUTO 40 / 60 UNICA

Tunelový automat Unica

Tunelové stroje Lady Pack patří k nejspolehlivějším tunelovým strojům pro střední série s inteligentním řízením zatavováním fólie a možností chodu tunelu v režimu "vpřed/vzad".

Svařovací lišta: 490 × 360 mm / 610 × 510 mm

Max. výška baleného výrobku: 120 mm / 200 mm

více

COMPACTA 5022 / 7522 / 10022

Automat Compacta od BVM

Špička mezi balicími automaty. Univerzální automatická balička Compacta od německého výrobce BVM. Stroje Compacta lze modifikovat přesně dle Vašich potřeb. Nic výkonějšího, lepšího, dokonalejšího už prostě není.

více

 

Balicí stroje (nejen) pro skupinové balení

 

Tunelové stroje v široké rozměrové škále pro balení do ploché PE fólie jejímž svařením vytvoří rukáv a proto nese tento způsob balení pojmenování „sleeve wrap“. Vhodné jak pro balení jednotlivých výrobků, tak skupin pro přepravní a manipulační účely s nižšími nároky na estetičnost. Stroje se vyrábí v poloautomatické i v plně automatické verzi (bez obsluhy), s různými způsoby řešení transportu výrobků v procesu balicího cyklu.

 

ECOFARD 500 / 700 / 900 / 1250 / AOL

Balička Ecofard

Balicí stroje Ecofard jsou tunelové baličky s širokou rozměrovu škálou. Baličky se vyrábí v poloautomatické i plně automatické verzi. Pro balení používají dvě role ploché PE fólie. Stroje této řady je možné dovybavit řadou doplňků dle potřeb zákazníka

více

ECOPAC 500 / 650 / 800

Balicí stroj Ecopac

Velmi jednoduché a levné sleeve wrap balicí stroje, které pracují pouze sjedinou rolí PE fólie. Vhodné pro menší série balení, zejména pro dodatečnou ochranu výrobků v plastových nebo kartonových obalech.

více

BVM BMS / BM / SP

Balicí stroj BM od BVM

Stroje pro skupinové balení od společnosti BVM nabízejí mnoho variant - mohou vytvářet balení s i bez tepelného smrštění, formovat multipack uvnitř stroje, rovné nebo L uspořádání apod.

více

 

Speciální balicí stroje

Do této skupiny strojů patří balicí stroje specializované na jeden účel ( příprava kartonových podložek typu "tray" nebo druh výrobku, např. tiskoviny).

 

BVM MAILMASTER

BVM Mailmaster

Speciální balicí automat BVM pro vysokorychlostní kompletaci a balení tiskovin, bez tepelného smrštění. Vhodný zejména pro plně automatické provozy s velkými sériemi balení. Technologie BVM garantuje špičkovou technickou úroveň a nejvyšší stupeň spolehlivosti.

více

COMTEX 4G

BVM Comtex 4G

Speciální automat COMTEX 4G od BVM je určen především pro zásilkové obchody, eshopy nebo například prádelny. Je schopný velice rychle zabalit produkty různých velikostí a opatřit je unikátní etiketou např. s adresou.

více

BVM TRAYPACKER

BVM Traypacker

Speciální automat BVM Traypacker je určený pro přípravu kartonových podložek typu „tray“, jejich automatické plnění a případné uzavírání. Tento balicí stroj je určen pro zařazení do plně automatických linek, zejména v potravinářském a spotřebitelském průmyslu.

více

SPEED BAG EV / H

Speed Bag

Jednoduché a spolehlivé poloautomatické foliovací stroje Speed Bag od společnosti Dibipack pro poloautomatické balení tiskovin - pošty, časopisů, katalogů apod. - do PE fólie, bez tepelného smrštění. Vhodné pro menší a střední série.

více

 

Pro více informací o našich strojích kontaktujte naše specialisty na adrese stroje@tart.cz nebo telefonicky na číslech +420 724 229 342 (Morava) a +420 602 571 253 (Čechy).

 

Nabízíme balicí linky, ovinovací stroje, páskovací stroje, stroje pro balení do teplem smrštitelné fólie, svářecí stroje a zalepovací stroje. Součástí naší nabídky je i záruční a pozáruční servis balicích strojů. Jak ušetřit na balení a obalech? Balte levněji! Jsme TART.

Copyright © 2014 TART, všechna práva vyhrazena  |  Zásady používání cookies  |  Nastavení cookies  |  Zásady ochrany osobních údajů

Kurzor.net