Balicí stroje a linky

Ovinovací stroje

Ovinovací balicí stroje jsou určeny pro balení zboží do průtažné (tzv. „stretch“) fólie a to nejen na paletách, ale i samostatně.

Palety (zboží) zabalené do stretch fólie jsou nejen fixovány (což značně usnadňuje manipulaci), ale také chráněny před vnějším poškozením a znečištěním (prachem, navlhnutím). Tento způsob zabezpečení výrobků patří mezi nejběžnější, nejjednodušší a nejlevnější.

  • Oviječka Spinny
  • Oviječka Raptor

Proč ovinovací stroj?

Investice do strojního balení stretch fólií přináší řadu výhod (oproti ručnímu balení):

  • vyšší kvalitu zabalení
  • nižší náklady na balicí materiál (úsporu stretch fólie)
  • úsporu lidské (manuální) práce
  • vyšší rychlost zabalení zboží
  • možnost balení atypických (zejména velmi vysokých) palet (zboží)
  • opakovatelnost (tj. zabalení palet vždy stejným způsobem s totožnými parametry)
 

strojní balení do stretch fólieOvinovací balicí stroje (ovinovačky) dodáváme v široké škále, od jednoduchých a levných poloautomatů po vysokokapacitní plně automatické linky nebo atypické speciální, úzce zaměřené ovíječky. Základní technické provedení ovinovací balicí techniky jsme schopni modifikovat podle potřeb zákazníků.

Samozřejmostí je také záruční a pozáruční servis včetně dostatečných zásob náhradních dílů.

Pokud si nejste jisti, který ovinovací stroj je pro Vaši potřebu nejvhodnější, naši specialisté Vám pomohou vybrat ten pravý a na základě poskytnutých údajů přesně spočítají návratnost investice. Investice do obalové techniky se vyplatí již od 10 zabalených palet denně. 

V případě Vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat na adrese stroje@tart.cz nebo telefonicky na čísle 420 724 229 342 (Morava) a +420 702 168 136 (Čechy).

 

V naší nabídce obalových materiálů naleznete také širokou škálu strojních stretch fólií s různou tloušťkou, průtažností a dalšími vlastnostmi.

 

Typy ovinovacích strojů:

 

Poloautomatické ovinovací stroje

Základní, nejběžnější ovinovací stroje pro menší a střední provozy. Paletu je vždy potřeba umístit na balicí stroj a spustit balicí proces. Polouatomatické ovinovačky spolehlivě, levně, esteticky a rychle zabalí palety se zbožím.

 

EXP-108 / EXP-108 H

Ovinovací stroj EXP-108

Ovinovací stroje EXP-108 jsou výkonné, jednoduché a levné polouatomaty - ideální pro menší a střední kapacity balení

více

SPINNY S 140 / S 140 TP

Ovinovací stroj Spinny S140

Jednoduchý ovinovací stroj pro menší a střední série balení. Levný, spolehlivý, s minimálními provozními nároky a snadnou obsluhou.

více

SPINNY S 300 / S 300 TP

Ovinovačka Spinny S300

Programovatelný poloautomatický ovinovací stroje s motorickým předepínáním fólie. Vynikající z hlediska úspor použité stretch fólie.

více

FP 10 ULTRA

Ovinovací stroj FP 10

Úsporný ovinovací poloautomat společnosti Filma s možností celé řady rozšíření dle konkrétních potřeb zákazníka.

více

FP 10-T ULTRA

Ovinovací stroj FP-10 T

Oviječka FILMA s otevřenou točnou pro vjezd paletového vozíku.

více

FP BOX

Ovinovací stroj FP BOX

Stolní ovinovačka pro menší předměty nebo krabice bez palet.

více

ROTAX S 3200 / ROTAX S 3300

Rotační ovinovačka Rotax S3200

Ovinovací stroj s rotujícím ramenem kolem statické palety. Vhodné pro extrémně těžké nebo rozměrné palety, které nelze umístit na točnu klasické ovinovačky.

více

 

Automatické ovinovací stroje

Automatické ovinovací stroje, které potřebují pouze přísun nezabalených palet a jejich odebírání. To se děje prostřednictvím obsluhy nebo automatických dopravníků. Tyto balicí stroje se vyznačují vysokým výkonem, úsporou stretch fólie a vysokou kvalitou balení.

SPINNY S 500

Ovinovací stroj Spinny S 500

Programovatelný ovinovací automat pro samostatnou instalaci (mimo automatickou dopravní linku). Obsluha pouze naváží nezabalené a odváží zabalené palety z točny. Vše ostatní (včetně přiložení, ustřižení a tepelné fixace konce fólie) provádí Spinny S 500 automaticky.

více

SPINNY S 2200 / SPINNY S 2300

Ovinovací stroj Spinny S 2200

Spolehlivý robustní ovinovací automat s rotující točnou, určený výhradně pro začlenění do automatických balicích linek s poháněnými válečkovými dopravníky. Balicí stroj Spinny S 2200 / S 2300 jsou vybaveny řídicím systémem s možností komunikace s okolními prvky linky.

více

ROTAX S 5200 / ROTAX S 5300

Ovinovací automat Rotax S 3200

Ovinovací automat s rotujícím ramenem pro začlenění do automatických linek s poháněnými dopravníky. Univerzální balicí stroj vhodný pro všechny druhy poháněných tratí (válečkové, deskové, řetězové atd.).

více

RAPTOR

Ovinovací automat Raptor

Špičkový ovinovací automat s rotačním prstencem pro balicí provozy s extrémními požadavky na kapacitu, úsporu balicí fólie a kvalitu zabalení.

více

Speciální ovinovací stroje

Do této skupiny strojů patří ovinovačky pro horizontální balení dlouhých předmětů, pro balení cívek (toroidní balení) a pro balení nadrozměrných předmětů pomocí automatických robotů.

 

WRAPPY  

Horizontální ovinovačky

Jednoduché ovinovací stroje série WRAPPY jsou velmi praktickým pomocníkem při balení zásilek, pneumatik a dalšího kusového zboží. Jako balicí materiál může stroj vedle stretch fólie použít i bublinkovou fólii nebo lepicí pásku. 

více

JUNIOR R / MEISTER R / SENIOR R  

Ovinovačky pro toroidní balení

Speciální ovinovací automaty určené pro balení toroidních výrobků (cívky drátů, kabelů, plechů, apod.). Vedle standardní stretch fólie lze jako obalový materiál použít také papír, PE fólie, aj. Tyto stroje umí také kombinovat dva druhy obalových materiálů současně (např. papír + PE fólii).

více

 R9.42 / R9.62 / R9.100 / R9.140

Horizontální ovinovací stroj R9

Poloautomatické balicí stroje pro horizontální ovinování dlouhých výrobků úzkou stretch fólií (125 – 250mm). Stroje umožňují také fixaci svazků nebo stohů výrobků v určeném místě (např. na začátku a konci svazku). Určeny pro malé a střední kapacity balení.

více

 RING

Horizontální ovinovací automat Ring

Výkonná automatická balička pro horizontální ovinování. Ring j vybaven špičkovou technologií umožňující extrémní výkon a vysokou kvalitu. Stroj může být začleněn do plně automatických linek.

více

 LEONARDO

Robot Leonardo

Robot s vlastním pojezdem balící na principu objíždění kolem statické palety. Vhodný především pro balení extrémně rozměrných palet nebo v případech, kdy není možné hýbat baleným objektem. Vhodný pro menší kapacitu balení.

více

 

OSCAR

Robot OSCAR

Robotický ovinovací stroj s vlastním pojezdem balící na principu objíždění kolem statické palety. Pro balení menších sérií atypických plaet nebo produktů

více

 

  

Pro více informací o našich strojích kontaktujte naše specialisty na adrese stroje@tart.cz nebo telefonicky na číslech +420 724 229 342 (Morava) a +420 602 571 253 (Čechy).

 

 

Nabízíme balicí linky, ovinovací stroje, páskovací stroje, stroje pro balení do teplem smrštitelné fólie, svářecí stroje a zalepovací stroje. Součástí naší nabídky je i záruční a pozáruční servis balicích strojů. Jak ušetřit na balení a obalech? Balte levněji! Jsme TART.

Copyright © 2014 TART, všechna práva vyhrazena  |  Zásady používání cookies  |  Nastavení cookies  |  Zásady ochrany osobních údajů

Kurzor.net